Aparat pełnoklatkowy ILCE-7RM2 body - odbierz w Sony Centre Rzeszów

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 7 983,00 zł 7983.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

 

α7R II łączy w swojej kompaktowej obudowie jeszcze więcej innowacyjnych rozwiązań, m.in. niebywałą czystość obrazu w rozdzielczości 42,4 MP, poprawiony i szybszy hybrydowy system AF zapewniający ostrość z wyprzedzeniem, 5-osiowy system stabilizacji obrazu minimalizujący rozmycia, nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i wiele innych.

  • Pierwszy pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS 42,4 
  • MP z podświetleniem tylnym
  • Niebywale szeroki zakres ISO 50–102400 dzięki procesorowi BIONZ X™
  • Poprawiony, szybki hybrydowy system AF z 399 punktami w płaszczyźnie ogniskowej z detekcją fazy.

 

Nowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS z podświetleniem tylnym

Aparat α7R II ma pierwszy na świecie pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS 35 mm z podświetleniem tylnym o rozdzielczości rzędu 42,4 MP, rozszerzonym zakresie czułości i bardzo niskim poziomie szumów. Ponadto aparat nie ma filtra dolnoprzepustowego, który mógłby pogarszać ostrość, więc doskonała wyrazistość i szczegółowość obrazu jest dostępna w całym polu każdego kadru.

Szybki procesor obrazu BIONZ X™

Procesor obrazu BIONZ X™ optymalizuje dane z 42,4-megapikselowego przetwornika obrazu i zapewnia wierniejsze, wyraźniejsze odwzorowanie obrazu, wykorzystując technologię szczegółowego odwzorowania rzeczywistego obrazu, technologię redukcji dyfrakcji w celu zachowania ostrości nawet w przypadku mniejszych otworów przysłony oraz strefową redukcję zakłóceń pozwalającą zmniejszyć poziom szumów w określonych obszarach i generować więcej szczegółów.

Obiektywy FE: gwarantowana rozdzielczość

Stale powiększająca się gama obiektywów FE (obiektywy z mocowaniem E, zgodne z pełnoklatkowym formatem 35 mm) — zaprojektowanych pod kątem pełnoklatkowych przetworników obrazu zawierających coraz większą liczbę pikseli — w pełni wykorzystuje wysoką rozdzielczość (42,4 MP) i wydajność aparatu α7R II.

Szybki hybrydowy system AF obejmuje większy obszar

Wysoce wydajny przetwornik obrazu usprawnia działanie szybkiego, hybrydowego systemu AF, który zdecydowanie przewyższa konwencjonalne systemy AF w zakresie uniwersalności, prędkości i czasu reakcji. 399 pól AF w płaszczyźnie ogniskowej opartych na detekcji fazy pokrywa 45% obszaru obrazu — więcej niż jakikolwiek inny cyfrowy aparat fotograficzny z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Dodatkowo w aparacie wykorzystano 25 pól AF z detekcją kontrastu.

5-kierunkowy system stabilizacji obrazu

Ten system stabilizacji został zoptymalizowany pod kątem przetworników obrazu o wysokiej rozdzielczości, aby dokładnie kompensować pięć typów drgań aparatu, które mogą pogarszać jakość obrazu w rozdzielczości 42,4 MP rejestrowanego z ręki. Uzyskiwana kompensacja pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 4,5 jednostki i korzystać z jeszcze szerszego zakresu czasów.

Nagrywanie filmów w wyższej rozdzielczości (4K)

Nagrania filmowe 4K umożliwiają pełny odczyt pikseli bez łączenia ich w grupy w formacie Super 35 mm, co zapewnia wyższą rozdzielczość i bardziej wyraźny obraz niż w przypadku standardowego filmu 4K. Ponadto format XAVC S umożliwia nagrywanie w formacie 4K nawet z przepływnością 100 Mb/s, dzięki czemu można uchwycić najdrobniejsze szczegóły ruchu.

Wizjer XGA OLED Tru-Finder™ — każdy obraz staje się wizją

Dzięki najlepszemu współczynnikowi powiększenia (0,78x) pośród wizjerów cyfrowych aparatów fotograficznych wizjer XGA OLED Tru-Finder™ zapewnia najlepszą wyrazistość, kontrast i głębię obrazu na całym obszarze wyświetlacza. Powłoka ZEISS T* minimalizuje odbicia światła w wizjerze, dzięki czemu niebywała skuteczność pracy aparatu α7R II o rozdzielczości 42,4 MP jest widoczna cały czas.

Solidna obudowa ze stopu magnezu

Zaprojektowany z myślą o niezawodności i stabilności, kompaktowy korpus aparatu α7R II został wyprodukowany tak, by wytrzymać przeciwności związane z fotografowaniem w plenerze dzięki swojej konstrukcji wewnętrznej i pokrywom (górnej, przedniej i tylnej) z wytrzymałego stopu magnezu.

Wytrzymała migawka powodująca mniejsze drgania

Nowy mechanizm blokowania migawki redukuje wibracje przedniej / tylnej kurtyny o około 50%. Można też użyć elektronicznej przedniej kurtyny migawki, aby jeszcze bardziej ograniczyć drgania. Dzięki temu drgania aparatu zostają zminimalizowane pod kątem wykonywania zdjęć w rozdzielczości 42,4 MP, a sama migawka jest tak wytrzymała, że wytrzymuje testy obejmujące nawet 500 000 cykli.

Cicha praca

Tryb cichej pracy: elektroniczna migawka nie powoduje wibracji, więc można rejestrować obrazy o wysokiej rozdzielczości bez efektów drgań aparatu. Tryb ten jest również bezgłośny, więc sprawdza się, gdy nie chcemy przeszkadzać podczas występu, płoszyć zwierząt, a także zawsze wtedy, gdy cisza jest na wagę złota.

Łączność Wi-Fi® / NFC ułatwia udostępnianie

Dzięki łączności Wi-Fi® i NFC (Near Field Communication) wbudowanej w aparat α7R II można natychmiast przesyłać zdjęcia lub filmy MP4 do smartfonów lub tabletów z systemem Android. Wystarczy dotknąć urządzenia aparatem. Następnie można równie łatwo przesłać zdjęcie lub film do ulubionego portalu społecznościowego.

Serwis PlayMemories Camera Apps zapewnia dodatkowe możliwości personalizacji

Serwis z aplikacjami Sony do pobrania umożliwia dodawanie funkcji i opcji do aparatu. Znajdują się w nim aplikacje do obróbki zdjęć i filmów, dzięki którym możesz z łatwością zrealizować swoją twórczą wizję, i wiele innych, np. umożliwiających używanie smartfona do zdalnego sterowania aparatem.

Poprawiona funkcja Eye AF

Funkcja nastawiania ostrości na oczy, dostępna w trybie AF-C, automatycznie wykrywa i śledzi oczy ruchomego obiektu, zapewniając większą swobodę podczas kadrowania.

Rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika

Jeśli wybrany punkt AF nie jest umieszczony na obiekcie, aparat α7R II automatycznie wykorzystuje punkty AF wokół wybranego punktu, aby zapewnić dokładną ostrość.

Współpraca z szerokim wachlarzem obiektywów

5-osiowy system stabilizacji obrazu znakomicie ułatwia fotografowanie i nagrywanie z ręki. Kompensuje drgania w przypadku większej liczby mocowanych obiektywów. Zastosowane w modelu α7R II mocowanie typu E cechuje się małą odległością między tylnym pierścieniem obiektywu a przetwornikiem obrazu. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z różnorodnych obiektywów.

Stabilny obraz w wizjerze

Stabilizacji może być również poddawany obraz w wizjerze i na ekranie LCD. Podgląd w takim trybie jest możliwy po wciśnięciu do połowy spustu migawki, przy powiększaniu obrazu oraz podczas filmowania. Ułatwia to pracę nad kompozycją i ustawianie ostrości przy zdjęciach z użyciem teleobiektywu lub obiektywu do makrofotografii.

Profile obrazu

Przed zarejestrowaniem nagrania można skorygować takie aspekty wyglądu filmu jak przejścia tonalne, kolorystyka i szczegółowość obrazu. Wybrane parametry można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Urządzenie pozwala na zapis siedmiu takich profilów (PP1–PP7).

Ustawienie gamma S-Log2

To opracowane przez Sony ustawienie, wykorzystywane w profesjonalnych kamerach wideo, 13-krotnie rozszerza zakres dynamiczny, wzbogaca przejścia tonalne i zapobiega prześwietlaniu świateł oraz niedoświetlaniu cieni. Korekta kolorystyki w postprodukcji zapewnia minimalny poziom szumów i nieprzeciętną szczegółowość obrazu, a w rezultacie pozwoli na zastosowanie różnych form wyrazu. Czułość ISO 800 lub wyższa jest dostępna tylko po wybraniu opcji gamma S-Log2.

Wyjście „czystego” sygnału HDMI

Funkcja obsługuje rozdzielczość 4K oraz Full HD i umożliwia przesyłanie nieskompresowanego materiału filmowego do zewnętrznego urządzenia nagrywającego lub monitora. Obraz może być zapisywany w aparacie, nawet gdy sygnał jest przesyłany za pomocą tej funkcji. Dołączone zabezpieczenie przewodu chroni gniazda i zapobiega przypadkowemu rozłączaniu przewodu — można nagrywać i fotografować bez przeszkód.

Bardziej precyzyjna regulacja balansu bieli

Aparat α7R II oferuje więcej stopni regulacji balansu bieli (dwukrotnie więcej na osi od bursztynowego do niebieskiego; czterokrotnie więcej na osi od zielonego do purpurowego), więc możesz dokładniej regulować balans bieli, uzyskując wyższą precyzję i bardziej naturalne kolory.

Regulacja jasności

Na przykład funkcję rozjaśniania obrazu poprzez zmianę czasu otwarcia migawki można przypisać do programowalnego przycisku, co ułatwi dostęp do niej podczas fotografowania rozgwieżdżonego nieba lub innych, ciemnych scen.

Minimalny czas otwarcia migawki dla trybu ISO Auto

Zapobiegaj rozmyciom ruchomych obiektów, ustawiając czas otwarcia migawki tak, by czułość ISO zmieniała się po wybraniu opcji ISO AUTO (w trybie P, A lub wieloklatkowej redukcji szumów).

Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref

Duża ilość danych pomiarowych z 1200 stref i oparte na detekcji fazy punkty AF w płaszczyźnie ogniskowej umożliwiają jeszcze dokładniejszą regulację ilości światła generowanego przez zewnętrzną lampę błyskową, stanowiącego uzupełnienie światła zastanego. Wybierz tryb pomiaru: wielosegmentowy, centralnie ważony lub punktowy.

Konfiguracja priorytetu w trybie AF-C/AF-S

W trybie AF-S (pojedynczy AF) lub AF-C (ciągły AF) można wybrać następujące opcje: priorytet AF — aby fotografować tylko wtedy, gdy obiekt jest wyostrzony; priorytet wyzwalania migawki — aby fotografować nawet wtedy, gdy obiekt nie jest wyostrzony; zrównoważony priorytet — aby priorytet AF i priorytet wyzwalania migawki były zrównoważone względem siebie, co zapewni ostrość obrazu, a jednocześnie nie pozwoli przegapić decydującego momentu podczas rejestrowania ruchomych obiektów.

Tryb AF-A

W tym trybie należy nacisnąć przycisk spustu migawki do połowy. Aparat automatycznie przeanalizuje ruch obiektu, a następnie dostosuje tryb AF, wybierając opcję AF-S, aby śledzić wyostrzony obiekt, lub AF-C, aby nadal regulować ostrość. Ta wszechstronna funkcja jest niezwykle przydatna podczas fotografowania różnych obiektów w tym samym czasie lub wtedy, gdy chcemy uniknąć ręcznego przełączania trybu AF.

Styl twórczy

Ustawienia stylów twórczych uwydatniają charakter danej sceny. Wybierz jedno z 13 ustawień (żywy, portret itp.), a aparat automatycznie wyreguluje parametry obrazu. Możliwe jest także precyzyjne dostosowanie kontrastu, nasycenia barw i ostrości do indywidualnych potrzeb.

Automatyka HDR (High Dynamic Range)

Automatyka HDR łączy najlepsze szczegóły z trzech ekspozycji, aby rozszerzyć zakres dynamiczny obrazu, od najciemniejszych cieni po najjaśniejsze prześwietlenia, i uchwycić wszystkie przejścia tonalne widoczne gołym okiem.

Optymalizacja zakresu dynamicznego (DRO)

W przypadku trudnych warunków oświetleniowych funkcja DRO koryguje obraz, aby zapewnić płynniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne z większą ilością szczegółów w cieniach i prześwietleniach. Można z niej korzystać w trybie zdjęć seryjnych lub podczas fotografowania ruchomych obiektów.

Wieloklatkowa redukcja szumów

Ten tryb znacznie osłabia szumy i zwiększa czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu ani lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, zwiększa się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.

Funkcja powiększania obrazu przy nastawianiu ostrości i wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów

Obraz można powiększyć, aby uprościć ręczną regulację ostrości — podczas fotografowania i nagrywania filmów. Ponadto można włączyć funkcję wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów, która zaznacza kolorem najostrzejsze obszary obrazu, szybko potwierdzając ustawienie ostrości.

Funkcja powiększania obrazu przy nastawianiu ostrości i wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów

Obraz można powiększyć, aby uprościć ręczną regulację ostrości — podczas fotografowania i nagrywania filmów. Ponadto można włączyć funkcję wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów, która zaznacza kolorem najostrzejsze obszary obrazu, szybko potwierdzając ustawienie ostrości.

Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)

Capture One Express (dla Sony) to jeden z najlepszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje dokładność kolorów i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z szybkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie zapytania dotyczące zakupu i użytkowania rozwiązań Capture One, a także pomocy w tym zakresie należy kierować do firmy Phase One.Obiektyw

Mocowanie obiektywu

Mocowanie typu E

Współpraca z obiektywami

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika

35 mm

Typ przetwornika

Pełnoklatkowy (typu 35 mm, 35,9 x 24,0 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R®

Liczba pikseli (efektywnie)

42,4 megapiksela

Liczba pikseli (całkowita)

Około 43,6 megapiksela

Format przetwornika obrazu

3:02

System ochrony przed kurzem

Tak (powłoka antystatyczna na filtrze optycznym i mechanizm obracania przetwornika obrazu)

Zapis (fotografie)

Format zapisu (fotografie)

JPEG (DCF 2.0, Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3)

Rozmiar obrazu (piksele), 3:2

Pełna klatka 35 mm L: 7952 x 5304 (42M), M: 5168 x 3448 (18M), S: 3984 x 2656 (11M)

APS-C L: 5168 x 3448 (18M), M: 3984 x 2656 (1M), S: 2592 x 1728 (4,5M)

Rozmiar obrazu (piksele), 16:9

Pełna klatka 35 mm L: 7952 x 4472 (36M), M: 5168 x 2912 (15M), S: 3984 x 2240 (8,9M)

APS-C L: 5168 x 2912 (15M), M: 3984 x 2240 (8,9M), S: 2592 x 1456 (3,8M)

Rozmiar obrazu (piksele), panorama

Szeroka: pozioma 12416 x 1856 (23M), pionowa 5536 x 2160 (12M)

standardowa: pozioma 8192 x 1856 (15M), pionowa 3872 x 2160 (8,4M)

Tryby jakości obrazu

RAW, RAW + JPEG, JPEG Extra Fine, JPEG Fine, JPEG Standard

Zapis w formacie RAW

14-bitowy

Format RAW bez kompresji

TAK

Efekty zdjęciowe

13 trybów: posteryzacja (kolor, cz.-b.)

kolor pop

zdjęcie retro

częściowy kolor (R, G, B, Y)

obraz czarno-biały o dużym kontraście

zabawkowy aparat

high-key: miękki

miękka ostrość

obraz HDR

obraz czarno-biały o bogatej gradacji

miniatura, akwarela, ilustracja

Styl twórczy

Standardowy, żywy, neutralny, czysty, głęboki, jasny, portret, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, jesienne liście, czarno-biały, sepia (Kontrast (–3 do +3), Nasycenie barw (–3 do +3), Ostrość (–3 do +3)) (dostępna również pamięć stylu 1 – 6)

Funkcje zakresu dynamicznego

Wyłączone, DRO (automatyka/poziom (1-5)), automatyka HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1,0 do 6 EV z krokiem 1,0 EV)

Przestrzeń barw

Standard sRGB (paleta sYCC) i Adobe RGB zgodne z technologią TRILUMINOS Color

Zapis (film)

Format zapisu

XAVC S / zgodność z formatem AVCHD 2.0, MP4

Kompresja filmu

XAVC S:MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Format zapisu dźwięku

XAVC S: LPCM, 2 kanały, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały (Dolby® Digital Stereo Creator), MP4: MPEG-4 AAC-LC, 2 kanały

Rozmiar obrazu (piksele)

[NTSC]: XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p/100 Mb/s, 30p/60 Mb/s, 24p/100 Mb/s, 24p/60 Mb/s), XAVC S HD: 1920 x 1080 (60p/50 Mb/s, 30p/50 Mb/s, 24p/50 Mb/s), 1280 x 720 (120p/50 Mb/s), AVCHD: 1920 x 1080 (60p/28 Mb/s/PS, 60i/24 Mb/s/FX, 60i/17 Mb/s/FH, 24p/24 Mb/s/FX, 24p/17 Mb/s/FH), MP4: 1920 x 1080 (60p/28 Mb/s, 30p/16 Mb/s), 1280 x 720 (30p/6 Mb/s)

[PAL]: XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p/100 Mb/s, 25p/60 Mb/s), XAVC S HD: 1920 x 1080 (50p/50 Mb/s, 25p/50 Mb/s), 1280 x 720 (100p/50 Mb/s), AVCHD: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s/PS, 50i/24 Mb/s/FX, 50i/17 Mb/s/FH, 25p/24 Mb/s/FX, 25p/17 Mb/s/FH), MP4: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s, 25p/16 Mb/s), 1280 x 720 (25p/6 Mb/s)

Rozmiar obrazu (piksele), NTSC*

XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p/100 Mb/s, 30p/60 Mb/s, 24p/100 Mb/s, 24p/60 Mb/s), XAVC S HD: 1920 x 1080 (60p/50 Mb/s, 30p/50 Mb/s, 24p/50 Mb/s), 1280 x 720 (120p/50 Mb/s), AVCHD: 1920 x 1080 (60p/28 Mb/s/PS, 60i/24 Mb/s/FX, 60i/17 Mb/s/FH, 24p/24 Mb/s/FX, 24p/17 Mb/s/FH), MP4: 1920 x 1080 (60p/28 Mb/s, 30p/16 Mb/s), 1280 x 720 (30p/6 Mb/s)

Rozmiar obrazu (piksele), PAL

XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p/100 Mb/s, 25p/60 Mb/s), XAVC S HD: 1920 x 1080 (50p/50 Mb/s, 25p/50 Mb/s), 1280 x 720 (100p/50 Mb/s), AVCHD: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s/PS, 50i/24 Mb/s/FX, 50i/17 Mb/s/FH, 25p/24 Mb/s/FX, 25p/17 Mb/s/FH), MP4: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s, 25p/16 Mb/s), 1280 x 720 (25p/6 Mb/s)

Profile obrazu

Tak (Wył. / PP1–PP7) Parametry: poziom czerni, krzywa gamma (film, fotografia, Cine1–4, ITU709, ITU709 [800%], S-Log2), gamma czerni, zagięcie charakterystyki, tryb koloru, nasycenie, ogólna kolorystyka, głębia koloru, szczegół, kopiowanie, zerowanie

Funkcje filmu

Wyświetlanie poziomu dźwięku, regulacja poziomu nagrywania dźwięku, czułość śledzenia AF, prędkość napędu AF, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, wyświetlanie informacji HDMI (włączanie/wyłączanie), kod czasowy/bity użytkownika, profile obrazu, style twórcze, efekty wizualne, sterowanie zapisem, zapis filmu w dwóch formatach, wstawianie znaczników, przełącznik PAL/NTSC

Przestrzeń barw

Standard xvYCC (x.v.Colour przy połączeniu kablem HDMI), zgodność z technologią TRILUMINOS Colour

Wyjście „czystego” sygnału HDMI

Wyjście „czystego” sygnału HDMI

NTSC: 3840 x 2160 (30p/24p) / 1920 x 1080 (60p/24p) / 1920 x 1080 (60i), YCbCr 4:2:2 8 bitów / RGB 8 bitów, PAL: 3840 x 2160 (25p) / 1920 x 1080 (50p) / 1920 x 1080 (50i), YCbCr 4:2:2 8 bitów / RGB 8 bitów

Nośnik danych

Obsługiwane nośniki nagrań

Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™(M2™), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I), kara pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC,

Gniazdo na nośniki danych

Wieloformatowe gniazdo na karty Memory Stick Duo™ / SD

Redukcja szumów

Redukcja szumów

Przy długich czasach ekspozycji: włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s, przy dużych czułościach ISO: normalna/słaba/wyłączona

Wieloklatkowa redukcja szumów

Automatyka / ISO 100 do 102400

Balans bieli

Tryby balansu bieli

Automatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówki (ciepła biel, zimna biel, biel dzienna, światło dzienne), lampa błyskowa, pod wodą, temperatura barwowa2500–9900 Ki filtr barwny G7 do M7 (57 stopni), A7 do B7 (29 stopni), własny

Mikrokorekty automat. balansu bieli

G7 do M7 (57 stopni), A7 do B7 (29 stopni)

Bracketing

3 klatki, do wyboru poziom H/L

Ostrość

Sposób nastawiania ostrości

Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)

Pola ostrości

Pełna klatka (35 mm): 399 pól (AF z detekcją fazy), APS-C: 357 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu)

Zakres czułości ostrości

EV-2 – EV20 (odpowiednik ISO100 z założonym obiektywem F2,0)

Tryb AF

Automatyczny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny

Strefa wyznaczania ostrości

Szeroka (399 pól (AF z detekcją fazy), 25 pól (AF z detekcją kontrastu)) / strefowa / centralna / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika / śledzenie ostrości (szeroka / strefowa / środkowa / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika)

Inne funkcje

Śledzenie ostrości, nastawianie ostrości na oczy, przewidywanie ostrości, blokada ostrości, czujnik zbliżenia oka i mikrokorekty AF (dostępne wyłącznie z zamontowanym opcjonalnym adapterem LA-EA2 lub LA-EA4), światło wspomagające AF (wbudowane, typ: LED, zasięg: około 0,30–3 m), włączony system AF

Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator)

Tak (z wbudowanej diody LED)

Zasięg światła wspomagającego AF

Około 0,3 m – około 3,0 m (z założonym obiektywem FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS)

Ekspozycja

Typ pomiaru

Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref

Czujnik pomiarowy

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R™

Zakres czułości pomiaru

EV-3 – EV20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,0)

Tryb pomiaru

Wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy

Tryby ekspozycji

AUTO (iAUTO, lepsza automatyka), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu migawki (S), ręczny (M), film (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu migawki (S), ręczny (M)) panorama, tryby tematyczne (wybór sceny)

Tryby tematyczne

Portret, krajobraz, makrofotografia, akcja w sporcie, zachód słońca, portret nocą, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu, wyraźny ruch

Kompensacja ekspozycji

+/- 5,0 EV (do wyboru co 1/3 EV lub 1/2 EV) (przy użyciu pokrętła kompensacji ekspozycji: +/- 3,0 EV (do wyboru co 1/3 lub 1/2 EV)

Automatyczny bracketing ekspozycji

Bracketing: ciągły, bracketing: pojedynczy, do wyboru 3, 5 lub 9 klatek. Do wyboru 3 lub 5 klatek, krok co 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0 lub 3,0 EV, przy 9 klatkach krok co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1,0 EV.

Pamięć ekspozycji (AE Lock)

Blokowana po wciśnięciu do połowy spustu migawki. Dostępna za pośrednictwem przycisku pamięci AE. (Włączona / wyłączona / automatyczna), możliwość wyłączenia w menu.

Czułość ISO

Zdjęcia: ISO 100–25 600 (z możliwością rozszerzenia do ISO 50–102 400 podczas fotografowania), automatyczna (ISO 100–6 400, z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy), filmy: odpowiednik ISO 100–25 600, automatyczna (odpowiednik ISO 100–6 400 z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)

Wizjer

Typ wizjera

Wizjer elektroniczny XGA OLED 1,3 cm (typ 0,5"), kolorowy

Liczba punktów

2 359 296 punktów

Regulacja jasności (wizjer)

Automatyczna, ręczna (5 ustawień od -2 do +2)

Regulacja temperatury barwowej

Ręczna (5 ustawień)

Pokrycie kadru

100%

Powiększenie

Około 0,78x (obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1)

Korekcja dioptryczna

-4,0 do +3,0 m-1

Odległość od oka

Około 23mm od soczewki wizjera

18,5mm od ramki wizjera przy -1m-1(norma Camera & Imaging Products Association)

Wyświetlacz wizjera

Wyświetlacz graficzny, wyświetlanie wszystkich informacji, bez informacji, poziomica cyfrowa, histogram

Podgląd w czasie rzeczywistym efektów korekt

Włączanie/wyłączanie

Ekran LCD

Typ ekranu

7,5 cm (3 cale), TFT

Całkowita liczba punktów

1 228 800 punktów

Regulacja jasności (LCD)

Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogody

Regulacja kąta

Maksymalnie około 107° w górę, 41° w dół

Wybór wyświetlacza (wizjer/LCD)

Tak (automatyczny / ręczny)

Wyświetlacz LCD

Wyświetlacz graficzny / wyświetlanie wszystkich informacji / brak informacji / histogram / cyfrowa poziomica aparatu / informacje o obrazie w trybie wizjera

Podgląd w czasie rzeczywistym efektów korekt (LCD)

Włączanie/wyłączanie

Zebra

TAK

System obsługi Quick Navi

Tak

Wyróżnianie ostro ujmowanych fragmentów przy ręcznym nastawianiu ostrości

Tak (poziom: duży/średni/mały/wył., kolor: biały/czerwony/żółty)

Inne funkcje

Rozpoznawanie twarzy

Włączona / włączona (rejestracja twarzy) / wyłączona, rejestracja twarzy, wybieranie twarzy (maks. 8 wykrywanych twarzy)

Clear Image Zoom

Fotografie / filmy: około 2x

Inteligentny zoom (fotografie)

Pełna klatka 35 mm: M: około 1,5x, S: około 2x

APS-C: M: około 1,3x, S: około 2x

Zoom cyfrowy (fotografie)

Około 4x

Zoom cyfrowy (filmy)

Około 4x

PlayMemories Camera Apps™

Tak

Kompensacja cech obiektywu

Winietowanie, aberracja chromatyczna, zniekształcenia

Procesor obrazu

BIONZ X™

Tryb wykrywania uśmiechu

Tak (3 poziomy)

Migawka

Typ migawki

Sterowana elektronicznie, o przebiegu pionowym, szczelinowa

Czas otwarcia migawki

Zdjęcia: 1/8000 do 30 s

czas naświetlania

filmy: 1/8000 do 1/4 (co 1/3 stopnia)

NTSC: do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)

PAL: do 1/50 w trybie automatycznym (do 1/25 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)

Czas synchronizacji z lampą błyskową

1/250 s

Elektroniczny pierwszy przebieg kurtyny

Tak (włączanie/wyłączanie)

Cicha praca

Tak (włączanie/wyłączanie)

Stabilizacja obrazu

SteadyShot

Mechanizm obracania przetwornika obrazu z 5-osiową kompensacją (kompensacja zależy od specyfikacji obiektywu)

Efekt kompensacji

4,5 stopnia (w oparciu o normę Camera & Imaging Products Association. Tylko obrót wokół osi pionowej / przechył w górę/w dół. Przy zamontowanym obiektywie Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA. Wyłączona redukcja szumów przy długiej ekspozycji.)

Lampa błyskowa

Sterowanie lampą błyskową

Przedbłysk TTL

Kompensacja mocy błysku

+/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)

Bracketing lampy błyskowej

3/5/9 klatek (z możliwością wyboru). 3 klatki lub 5 klatek, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1.0 EV, 2.0 EV lub 3.0 EV; 9 klatek, krok co1/3 EV, 1/2 EV 2/3 EV lub 1.0 EV.

Tryby pracy lampy błyskowej

Lampa wyłączona, lampa automatyczna, błysk wypełniający, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, osłabianie efektu czerwonych oczu (włączanie / wyłączanie), sterowanie bezprzewodowe, synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji

Współpraca z lampą zewnętrzną

Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą

Blokada mocy błysku

Tak

Sterowanie bezprzewodowe

Tak

Mechanizm

Tryby zapisu

Pojedynczy, ciągły, samowyzwalacz, samowyzwalacz (seria), bracketing (ciągły, pojedynczy, balans bieli, DRO)

Samowyzwalacz

10 s opóźnienia / 5 s opóźnienia / 2 s opóźnienia / Ciągły z samowyzwalaczem (3 klatki po 10 s / 5 klatek po 10 s / 3 klatki po 5 s / 5 klatek po 5 s / 3 klatki po 2 s / 5 klatek po 2 s) / Bracketing z samowyzwalaczem (wył. / 2 s opóźnienia / 5 s opóźnienia / 10 s opóźnienia)

Szybkość (maks., w przybl.)

Zdjęcia seryjne (wysoka): maks. 5 kl./s, zdjęcia seryjne (niska): maks. 2,5 kl./s

Liczba kadrów do zarejestrowania (przybliżona)

Zdjęcia seryjne (tryb szybki): 24 klatki (JPEG Extra Fine L), 30 klatek (JPEG Fine L), 37 klatek (JPEG Standard L), 23 klatki (RAW), 22 klatki (RAW i JPEG), 9 klatek (nieskompresowany RAW), 9 klatek (JPEG i nieskompresowany RAW)

Odtwarzanie

Tryby odtwarzania

Jedno zdjęcie (z informacjami o zdjęciu, histogramem RGB i ostrzeżeniem o światłach/cieniach lub bez tych informacji)

indeks 9/25 klatek

tryb wyświetlania w powiększeniu (maksymalne powiększenie L: 24,9x, M: 16,2x, S: 9,4x)

automatyczny podgląd (10 s, 5 s, 2 s, wył.)

obrót obrazu (automatyczny/ręczny/wył.)

pokaz slajdów

przesuwanie panoramy

wybór folderu (fotografie / data / MP4 / AVCHD / XAVC S HD / XAVC S 4K)

przewijanie w przód/w tył (film)

kasowanie

ochrona

Interfejs

Złącze komputerowe

Pamięć masowa, MTP, zdalne sterowanie z komputera

Złącze Multi / Micro Usb

Tak

Bezprzewodowa sieć LAN (wbudowana)

Zgodność z Wi-Fi®, IEEE 802.11 b/g/n (pasmo 2,4 GHz): Odtwarzanie zdjęć i filmów na smartfonach, komputerach i telewizorach

NFC

Tak (Zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3, zdalne sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem)

Wyjście HD

Złącze HDMI micro

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl